BBO Discussion Forums: drahe proti bezu - BBO Discussion Forums

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

drahe proti bezu

#1 User is offline   coyot 

  • PipPipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 487
  • Joined: 2005-July-09

Posted 2007-January-13, 03:54



Partner zahaji silnym bezem. Zadne specialni dohody nemate.

Napadaji me nasledujici moznosti:
1) transfer do srdci a nasledne splinter. Najdu sice trefove vylouceni, ale zas muzu minout pikovej fit

2) transfer do srdci, pak opakovat piky, dokud to partnerovi nedojde :). Pak zase ale nenajdu trefovy vylouceni.

3) skok v pikach rovnou?
0

#2 User is offline   Miron 

  • PipPipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 358
  • Joined: 2006-January-30
  • Location:Praha, Czech Republic

Posted 2007-January-15, 08:44

Zavisi na tom jake mam dohody:

Nemam smolena, ale mam Exclusion RKCB
1NT - 2
2 - 5, zjistim A a AKQ
Tratim jenom proti Qxx Ax A+ +.

Mam smolena a mam Exclusion RKCB
Se smolenem
1NT - 2
2 - 3 (nebo 3, dle dohody)
4 - 4
5 - 5
To uz jsem na spatne ceste. Nic nezmeni, kdyz partak rekne 4. 5 od partnera je skoro jiste (zakon schvalnosti).
Bez smolenu
To uz tu bylo.

Je lepsi tedy smolena nepouzit.

Nemam smolena ani EKCB
1NT - 2
2 - 4
4 - 4
5 - 5
5 - 5
6
Ve vysledku podobna drazba jako s EKCB, asi nam muzou chybet dve esa A a A. To se skoro neda dodrazit. Napsane hlasky od partnera jsou pravdepodobne, pokud bude mit zajem o slam.

Obdobne se da drazit i pikovy slam (na zacatku se musim rozhodnout co budu drazit, oboje poradne nestihnu, tak je lepsi poradne nadrazit aspon jednu barvu). Ktery slam je lepsi je zalozitosti asi osobni volny, nevidim tam velky rozdil.
  • Na snapy to je stejne (pokud mi chybi A tak si snap daji tak jako tak (bud srdcovy nebo pikovy, podle toho co drazim ;)
  • Traduje se, ze slabsi trumfy jsou lepsi, ale to plati hlavne pro manse, v malem slamu to uz neni tak dulezite (jde o ty snapy).
  • Stejne musim tu druhou barvu vypracovat

Abych nekdy odpovedel na puvodni otazku: Vybral bych si jednu barvu a tu drazil (var. 1, pripadne var. 3). Nemyslim si, ze je mozne bez uchylnych konvenci (smolen neni uchylny) nadrazit dva sestilisty. Takova konvence by btw byla dlouhodobe ztratova, nema to totiz moc velkou cetnost (20% z rozlohy 6610 = 0.072% * 0.2 = 0.015% a to jeste partner musi zahajit silny bez, souper nezasahnout, buh vi jestli by to prislo jedno za zivot).
0

#3 User is offline   misanek 

  • PipPip
  • Group: Members
  • Posts: 20
  • Joined: 2006-January-29

Posted 2007-January-15, 17:31

1NT - 3 se hrává jako 55 na drahých a se zájmem o slem. a neni to uchylna konvence, hraje to dost lidi, co vim tak Pavla s Blondynkou a P.S.... (1NT - 4 je 55 a prave na hru)

pak uz je to easy - partner vybere barvu, dam trefovy Exclusion...stejne chci hrat slem a mozna by jeste slo zastavit se v 5 - kdyz vybere srdce tak mi chybej 3esa a dama->2 esa bez damy mi stacej na slem a kdyz ma jen 1 eso tak odpovi 5 a budem hrat 5. v pikach je to jeste lepsi, ale muze se prihodit ze chybi AK v srdcich.

bez dohod me napada dat staymana, kdyz odpovi partner 2M tak 5, kdyz 2 tak reknu 4 a az si muj neco vybere tak reknu 5

smolen podle me je konvence, ktera je uzitecna pri drazbe mansi v drahe (pripadne 3NT) hlavne kvuli tomu aby to hral ten silnejsi

misanek
0

#4 User is offline   Miron 

  • PipPipPipPip
  • Group: Full Members
  • Posts: 358
  • Joined: 2006-January-30
  • Location:Praha, Czech Republic

Posted 2007-January-16, 05:39

misanek, on Jan 16 2007, 12:31 AM, said:

1NT - 3 se hrává jako 55 na drahých a se zájmem o slem. a neni to uchylna konvence, hraje to dost lidi, co vim tak Pavla s Blondynkou a P.S.... (1NT - 4 je 55 a prave na hru)

pak uz je to easy - partner vybere barvu, dam trefovy Exclusion...stejne chci hrat slem a mozna by jeste slo zastavit se v 5 - kdyz vybere srdce tak mi chybej 3esa a dama->2 esa bez damy mi stacej na slem a kdyz ma jen 1 eso tak odpovi 5 a budem hrat 5. v pikach je to jeste lepsi, ale muze se prihodit ze chybi AK v srdcich.

bez dohod me napada dat staymana, kdyz odpovi partner 2M tak 5, kdyz 2 tak reknu 4 a az si muj neco vybere tak reknu 5

smolen podle me je konvence, ktera je uzitecna pri drazbe mansi v drahe (pripadne 3NT) hlavne kvuli tomu aby to hral ten silnejsi

misanek

Proti 5-5 na drahych nic nemam. Ale tahle konvence ti nepopise list 6610 (jenom ho priblizi a podle me je lepsi ji s 6-6 nepouzit). Konvence 6-6 na drahych imho je uchylna.
0

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users